Afyonkarahisar'da "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" etkinliği

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” anlayışı doğrultusunda yaya önceliğine yönelik farkındalık çalışmaları yapıldı.

AFYONKARAHİSAR-29.09.2022-HİBYA- İçişleri Bakanlığı'nca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” kampanyası kapsamında Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde farkındalık çalışmaları düzenlendi.

Etkinliğe İlçe Kaymakamı Emre Yeşilbaş, İlçe emniyet müdürü İsmail Şahin, ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Akif Türk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Akif Taşpınar, Emniyet ve Jandarma Trafik ekipleri ile kurum yöneticileri ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

İlçe Kaymakamı Emre Yeşilbaş tarafından İnönü caddesindeki sürücülere “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla bilgilendirme yapılarak broşür dağıtıldı.

Kampanya kapsamında, Kurtuluş İlkokulu önündeki kırmızıya boyanan yaya geçidinde çocuklar, yaya geçitlerinde bayraklarla buluşarak trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi.  

Hibya Haber Ajansı