Başkan Karalar'dan Sokak Hayvanları Bakımevi'ne ziyaret

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak Hayvanları Bakımevi’nde incelemelerde bulundu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak Hayvanları Bakımevi’nde incelemelerde bulundu.

Öğretmen Zeynep Erdoğdu Ortaokulu öğrencileriyle birlikte bakımevini ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, sokak hayvanlarıyla ilgili Türkiye genelinde yaşanan sıkıntılara da değindi.

Başkan Karalar, barınağı sık sık denetlemeye geldiğini belirterek, “Türkiye’de ilk sıralara girecek bir 5 bin kapasiteli barınağa sahibiz. Sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamaları için 1822’de İngiltere’de harekete geçen insanların çok önemli bir iş yaptığını düşünüyorum. Bizler de sokak canlılarının daha iyi koşullarda yaşaması için başlatılan hareketi devam ettiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Her canlıya insanca yaklaşmak ve yaşatmak için ellerinden gelenin yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Karalar, “Yapımına bizden önce başlanan bu barınağı bitirdik. Sokak canlılarını daha iyi şartlarda yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Karalar, sokak canlıları sorununun ülke genelinde mevcut olduğunu ve kısırlaştırma işlemiyle daha iyi sonuçlar alınabileceğine dikkati çekerek, önlem alınmadığı takdirde bu sorunun büyüyebileceğini söyledi.

Belediye başkanlarıyla konuya dair görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden Başkan Karalar,  “Yıllık 20 bin kısırlaştırma sorunu azaltacak bir rakam. Böylece sokak canlılarıyla ilgili sorunlar zamanla azalacak.” diye ekledi.

Hibya Haber Ajansı