Cyberwise, geleceğin siber güvenlik uzmanlarını bekliyor

Türkiye’nin lider siber güvenlik markası Cyberwise’ın, Sakarya Üniversitesi ortaklığında düzenlediği “EKS & IoT Cyber Security BootCamp’21” bu yıl 24-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin lider siber güvenlik markası Cyberwise’ın, Sakarya Üniversitesi ortaklığında düzenlediği “EKS & IoT Cyber Security BootCamp’21” bu yıl 24-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Siber güvenlik sektöründeki yetenek açığına çözüm sunmak ve özellikle endüstriyel siber güvenlik ve nesnelerin interneti konularına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen kamp için başvurular, 15 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek.

Türkiye’nin ilk siber güvenlik bütünleşmesiyle doğan lider şirketi Cyberwise’ın, geleceğin siber güvenlik uzmanlarını sektöre kazandırmak üzere Sakarya Üniversitesi ortaklığında her yıl düzenlediği “EKS & IoT Cyber Security BootCamp’21” bu yıl 24-25 Temmuz tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. 

Dünyada ilk ve tek olan Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) siber güvenliği kampı, farkındalık yaratmayı ve gençleri bu alanda uzmanlaşmaya teşvik ederek sektördeki yetenek açığına çözüm sunmayı amaçlanıyor. Organizasyonda; akademisyenler, sektör çalışanları ile birlikte oldukça zengin ve yetkin eğitmen kadrosunun yanı sıra; Sakarya Üniversitesi, Başlangıç Noktası, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, EKS Siber Güvenlik Ekosistemi, Kaspersky, Hardwear.io, Industrial Cybersecurity Center, İstec, Togi teknoloji, gibi birçok küresel ve yerel paydaşlar da yer alacak. 

 Son başvuru 15 Temmuz 2021 Perşembe saat 24:00’a kadar

Geleceğin siber güvenlik uzmanlarını sektöre hazırlamayı hedefleyen kamp için öğrenciler başvurularını web sitesi üzerinden, 15 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 24.00’a kadar yapılabilecek. Başvurusu kabul edilen adaylar için 18 Temmuz Pazar günü saat 20.00’da online sınav, 19-22 Temmuz tarihlerinde ise online mülakat gerçekleştirilecek. 

Uzmanların öngörülerine göre 2022 yılına kadar dünya genelinde bir milyondan fazla Siber Güvenlik uzmanına ihtiyaç duyulacak. Türkiye’de ise bu ihtiyacın 20 bin kişi civarında olduğu belirtiliyor. 2018 yılından bu yana Cyberwise tarafından düzenlenen organizasyona bugüne kadar 3 binin üzerinde başvuru yapılırken, kamptan 21 farklı üniversiteden 68 öğrenci mezun oldu. Mezun olan öğrencilerin 15’u Cyberwise kadrosuna dahil olurken 34’ü de sektörde farklı firmalarda istihdam edildi.

Hibya Haber Ajansı