Dünya, 2022 yılında halkıyla beraber olan gerçek bir lider görüyor

İnsanlık tarihinin akıl almaz katliamlarına bir yenisi daha eklendi.

Mehmet Türker Akanlar -27/02/2022 Hibya- Dünya hem bir lideri görüyor hem de iki yüzlülüğü. Bir taraftan da Putin'e; Çeçenistan ve Suriye bir ses duyuyoruz..

Öte yandan birilerinin deyimiyle medeniyetin beşiği Avrupa’nın daha dün diyebileceğimiz yakın bir tarihte nasıl ki “Srebrenitsa Katliamını” izlediyse yine evlerinden izlediğini görüyoruz.

Demekki birliği birleştiren nokta dinde değilmiş? Medeniyet kansızlık mı oluyor? Sözde bir NATO yıllardır sahada dolaşıyor, boşuna askeri teknoloji harcıyor…

Şimdi ise tehdit hedefine girmiş İsveç ve Finlandiya da mı? 

NATO’ya güvenilirliği sorgulanmıştır. Finlandiya’ya saldırıldığında çok şiddetli kınayan bir Avrupa ve NATO’yu göreceğimizden eminim. Tabi şu da var neden her şeye salça olan ABD, Avrupalılara ders vermek uğruna Ukrayna’yı mı feda etti.?

Bunlar çok ciddi sorular ve hepsinin temeli de gözümüzün önünde.
Avrupa liderliğine soyunan ve diğer dinlerine şekil vermeye çalışan Macron, bir yanda da Avrupa’nın yükünü sırtlayan Almanya.
 

Tekrar başa dönelim yıl 2022

90’lı yıllarda muhteşem bir 2000’li yıllar hayal ediyorduk. 11 Eylül açılışı yaptık. Planlar ve stratejiler altında piyon olan insanlık…

Medeniyette kan akmaya oluk oluk devam ediyor… Şaha beli bir salgın bile dindirmiyordu. Bir tarafta ülkesi için savaşmadan bırakıp giden bir halk ama çok ilginç bayram tatillerin de savaş da olan ülkelerine tatile giden bir halk bu! Tezatlıklarla dolu 

Strateji ve planların içinde kalan insanlık dökülen masum kan, siyasi çıkarlara alet edilen dini duygular, ama olan masum insanlara…

Şimdi tüm dünya evlerinden bir savaşı daha izliyor, sonra da çeşitli sinema ve dizi platformlarında belgeselini izleyip duygulanacağız.

Peki, sıra bize ne zaman gelecek?

Bizim ne zaman belgeselimiz çekilecek.? Ne zaman popüler dizi ve filim platformlarında oynatılacak.? hiç düşünüyor musunuz?

Eskiden şah çeken ve mat olan vardı. Oyunun kuralı bozuldu, izleyen olduk. Hatta seyirci kalan.

Güçlü beyinlerimiz, muhteşem kişiliklerimiz uyuyor.

Pion bile değil o kadar aciz kalıyoruz ki!

Sorulacak bir soru daha geliyor akla "Dünya'yı bekleyen asıl  tehlike ne?"

Yıllardır tekerrür eden bir tarih ve stabil bir akış ve nedense aynı poker masasında karılan kağıtlar gibi.

Covid19 ile başlayan süreç ve iklim krizi bazen altında soru işareti aramamıza neden oluyor.

Daha dün geceye kadar yalnız bırakılan Ukrayna vardı. Bi anda dün gece çok hızlı şekilde alınan SWIFT hamlesi!

Olması gerek neden beklendi? Almanya neden savaş önce 5 bin miğfer yolladı? Doğru okudunuz miĞfer (savaş için tasarlanmış özel bir kask türüdür) şaka gibi silah lazım olan ülkeye kask yolladı.

İki yüzlü Avrupa'nın bize karşı terör örgütlerine verdiği silahları düşünürsek!  Avrupa sorgulanmamalı? 

Bir yanda üniter devletler için terör örgütlerine silah veren Avrupa, bir yanda da Ukrayna üniter bir devlet sırt cevirip sınırına dayananı silahladıran Avrupa!

Eğer adil bir yargılanma olacaksa aciz bir durumda olan ülkeye kask yollayan Almaya! Terör örgütlerine yolladığı silahlar sorgulanmayacak mı?

Adalet olmadığı bir yerde adalet sorgulanmama, ikiyüzlü tavırlara bu yüzden vurguluyoruz.

Şimdinin günah keçisini belirlerken bir yerde yeni günah keçileri besleyenlerin önü kesilmeyecek mi.?

Hibya Haber Ajansı