Global moda tutkunları İstanbul’da buluştu

Moda endüstrisi pandeminin ardından eski ivmesini yakalarken, önde gelen muhafazakar moda markaları, rotasını İstanbul’a çevirdi. Muhafazakar moda stilini podyuma taşıyan etkinlikte, 22 marka ve tasarımcı yeni kıyafetlerini sergiledi. Defilenin bir diğer ayağının ise gelecek günlerde Paris’te düzenleneceği açıklandı.

Moda endüstrisi hızla büyürken, muhafazakar moda endüstrisinin öncülerinden #Markamarie, dünya genelindeki birçok tasarımcı ve moda markasını Togethere Summit etkinliği kapsamında 14 Haziran’da InterContinental İstanbul Otel’de ağırladı. 22 marka ve tasarımcının her birinin 6 kıyafetinin sergilendiği etkinlikte konuklarına ‘Royal Experience’ temasıyla farklı bir deneyim yaşatan #Markamarie’nin Togethere Muhafazakar Moda Zirvesi’nin ikinci durağı ise Paris olacak.

60 milyondan fazla erişim aldı

Etkinliğin birinci durağı olan İstanbul’daki defilede, 22 marka ve tasarımcının yer aldığını ve etkinliğe 60 milyondan fazla erişim sağlandığını belirten #Markamarie Kurucu Ortağı Franka Soeria, organizasyona dair düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: “Moda defileleri her ne kadar dijitalde gerçekleştirilebilir olsa da aynı etkiyi yaratamayacağı da bir gerçek. Bu yüzden günümüzün modasının ana akımlarından biri olan muhafazakar moda anlayışını podyumlara taşıyarak dünya genelindeki moda tutkunlarını bir araya getirmek istedik. ‘Kraliyet Deneyimi’ temalı Togethere Muhafazakar Moda Zirvesi’nin ilkini muhafazakar modanın önemli merkezlerinden biri olan İstanbul’da gerçekleştirdik.”

22 marka ve tasarımcının her birinden 6 kıyafet defileye çıktı

‘Kraliyet Deneyimi’ temasını, muhafazakar modanın zarif çizgilerini yansıttığı için seçtiklerini aktaran Franka Soeria, “Düzenlediğimiz etkinlikle muhafazakar modanın zarif ve ince çizgilerini izleyicilerle buluşturduk. Moda tutkunlarının pandemide biriken özlemini bir nebze olsa azaltmanın yanı sıra, moda sektöründeki dayanışmaya da katkıda bulunarak birçok marka ve tasarımcıyı bir araya getirdik. Defilemize Jawhara Syari, Maisyara, Qnanz, Restu Pratiwi, Sarkis, Qaireena Hijab, PJ by Pipik Juliana, Mustbe Hijab, Mauza, Jawhara Ready to Wear, Khazzanah x Sahla, Ar Rafi Premium, Aurakay Syari yanı sıra Elin Merlin, Joza, Kaluna by Ika Rafika, Kayunie Premium, Khanza Maryam, MasnuArt Bride by Pinar Pehlivan, Al Tatari ve Fidda gibi markalar da katıldı. İzleyemeyenler için de etkinlik görüntülerini Togethere Summit kanalından erişilebilir kıldık” ifadelerini kullandı.