İBB’nin İstanbul Senin uygulaması 1 milyon kullanıcıyı aştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Erol Naim Özgüner, İstanbul Senin adlı akıllı şehir uygulamasının tüm dünyaya örnek bir proje olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan "İstanbul Senin" uygulamasının 1 milyon kullanıcıyı aştığı açıklandı.

Vatandaşlara ulaşım, fatura ödeme, ücretsiz internet gibi birçok hizmeti sunan uygulama kapsamında 64 binden fazla kişinin özel sektörde iş imkanı sağlandığı belirtildi.

İstanbul Senin uygulaması hakkında değerlendirmede bulunan İBB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Erol Naim Özgüner, uygulamanın aynı zamanda İstanbul’u bir start-up merkezine dönüştürecek özelliklerde olduğunu dile getirdi.

Özgüner, uygulamanın ilerleyen zamanlarda daha da güçleneceğine değinerek,  Mobil ödeme, tüm İBB hizmetlerine tek noktadan kolay erişim gibi birçok ayrı fazı bulunan İstanbul Senin, önümüzdeki dönemde daha da güçlenecek. Uygulamanın 1 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbulluların yoğun ilgisi, bizi her geçen gün daha fazlasını yapmaya teşvik ediyor.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı