İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yangın tatbikatı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark’taki hizmet birimlerinde, 3 bin personelin katılımıyla yangın tatbikatı yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark’taki hizmet birimlerinde, 3 bin personelin katılımıyla yangın tatbikatı yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen tatbikat, sis makineleriyle yapay duman üretilen binada, sirenlerin çalmasıyla başladı.

Tatbikatta öncelikle binadaki personel güvenli bir biçimde dışarı çıkarıldı. Engelli, hamile veya kronik rahatsızlığı olan risk grubundaki çalışanlar da acil durumlar için önceden belirlenmiş refakatçileri eşliğinde binayı terk etti.

Senaryo gereği dumandan etkilenen bazı çalışanlar, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı paramedik ekipleri tarafından dışarıya sedyeyle çıkarıldı. Tatbikat, itfaiye ekiplerinin senaryo gereği yangına müdahalesiyle sona erdi.

“Gerçeğine uygun yapıldı”

İzmir Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Hatice Şağın, olası bir yangında gerekli önlemleri almak ve hazırlıklı olmak amacıyla düzenli olarak yangın tatbikatı yaptıklarını belirterek, " Kültürpark'taki hollerimizde düzenlediğimiz ilk yangın tatbikatında amacımız çalışanlarımıza faydalı olmak, onları acil durumlarda yapması gerekenler hakkında bilgilendirmek oldu. Sorunsuz ve başarılı bir şekilde tatbikatımızı tamamladık. Tatbikat gerçeğini aratmadı." ifadelerini kullandı.  

Hibya Haber Ajansı