Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nin basın toplantısı düzenlendi

Fenerbahçe Safiport'un ev sahipliğinde düzenlenecek Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Finali yarın başlıyor.

Fenerbahçe Safiport'un ev sahipliğinde düzenlenecek Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Finali yarın başlıyor.
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşecek organizasyonun basın toplantısı İstanbul'da bir otelde düzenlendi.
Toplantıda Dörtlü Final'de mücadele edecek Fenerbahçe Safiport, USK Prag, Perfumerias Avenida ve Sopron Basket takımlarının başantrenörleri ve birer oyuncusu hazır bulundu.
Fenerbahçe Safiport Başantrenörü Victor Lapena, çok mutlu olduklarını belirterek, "Turnuvanın İstanbul'da ve taraftarlarımızın önünde oynanacak olması bizler için motivasyon sebebi. Dörtlü Final en üst seviyedir. Biz burada mücadele ediyor olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Takımımız, bu atmosferde oynamak için hazır. Ev sahibi olmamız tabii ki bizim için avantaj olacak çünkü taraftarlarımızın bize ne kadar çok destek olacağını biliyoruz. Oyuncularımızda heyecan, istek ve arzu var tabii ama bildiğiniz üzere maç başladıktan sonra o heyecanı bir kenara koyup, maça odaklanarak en iyi şekilde mücadele edeceklerine eminim." ifadelerini kullandı.
 
Final Four’da olmak için çok çalıştıklarına vurgu yapan oyuncumuz Olcay Çakır Turgut, “Biz burada olmak için çok çalıştık. İyi bir sezon geçirdik ve takım olarak iyi mücadele ettik. Tabii ki sezon içinde bazı eksikliklerimiz, hatalarımız olmuş olabilir. Takım olarak çalışarak performansımızı daha iyi noktaya getirmek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Taraftarlarımız önünde oynayacak olmak mutluluk ve heyecan verici. Biliyorum ve inanıyorum ki taraftarlarımız yarın bizi yalnız bırakmayacaklar. İlk maçı kazanarak, yolumuza devam etmek istiyoruz. İyi bir oyunla bu turnuvada başarılı olmak istiyoruz.” dedi.
 Takım kaptanı Olcay Çakır Turgut ise "Taraftarlarımız önünde oynamak bizim için çok mutluluk verici. Onların gücü bize ekstra güç oluyor. Prag iyi bir rakip, iyi bir takım. Takım olarak bu seviyede olduğumuz zaman en üst seviyedeki takımlara karşı oynamaya hazırız. Elimizden geleni yapacağız, çok çalışacağız ve bu turnuvada başarılı olacağımıza inanıyoruz." şeklinde görüş belirtti.
Organizasyonun yarı finalinin ilk maçında yarın saat 17.00'de İspanyol takımı Perfumerias Avenida ile Macaristan ekibi Sopron Basket karşılaşacak.
Fenerabahçe Safiport ise saat 20.00'de Çekya temsilcisi ZVVZ USK Prag ile karşı karşıya gelecek.
Yarı final müsabakalarını kazanan takımlar, 10 Nisan Pazar günü finalde mücadele edecek. Kaybeden ekipler ise üçüncülük maçında kozlarını paylaşacak.

Hibya Haber Ajansı