Piyasanın durumu

EKGYO... Şirket projelerinden "İstanbul Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" nin Yer Teslimi, Yüklenici "Eltes İnş. Tesisat San. ve Tic. A.Ş." ye 19.04.2021 Pazartesi günü yapılmıştır.

Devamı

Teknik seviyeler

EURUSD 1.2050 seviyesinin üzeri test edilse de şimdilik kalıcılığın sağlanamadığını görmekteyiz.

Devamı

Destek arıyoruz

Geçtiğimiz hafta ABD borsalarında görülen rekor seviyelerin ardından yeni haftaya kar satışları ile başlamıştık.

Devamı

Piyasadan haberler

ALNTF, ANF… Bankanın sermaye artışı ile ilgili tescil süreci 19.04.2021 tarihi itibariyle tamamlanmıştır.

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün -0,90% değer kaybederek 1364 seviyesinde kapattı. Gün içerisinde 28 puanlık band içerisinde hareket etti.

Devamı

Yan hisselerdeki satışlar

Data akışının çok zayıf olduğu bir günü geride bıraktık. Küresel ölçekte öne çıkan belki de tek veri Mart ayına yönelik Almanya ÜFE datasıydı.

Devamı

Piyasadan haberler

UFUK… Şirketin Vergi Usul Kanunu kayıtlarına göre ticari zararı olduğu için kar dağıtımı yapılmamasına karar verilmiştir.

Devamı

Teknik seviyeler

EURUSD 1.1950 üzerinde oluşan fiyatlamaların etkisi ile alımların hız kazandığını ve bu sayede 1.2050 seviyesine ulaşıldığını görmekteyiz.

Devamı

Piyasa analizi

Haftanın ilk işlem günü küresel ölçekte satış baskısı hakimdi. ABD hisse senedi endeksleri geçtiğimiz hafta görülen rekor seviyelerin ardından yeni haftaya kar satışları ile başladı.

Devamı

Piyasadan haberler

 KRTEK… Sermayesine %40 oranında 40.000 TL ile iştirak ettiğimiz, 100.000 TL sermayeli gayri faal durumda bulunan Molu Dış Ticaret A.Ş. kapanma sürecine girmiş olup, bu durum 16.04.2021 tarihli ticaret sicil gazetesinde ilan edilmiştir.

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün +0.03% ile 1408 seviyesinde yatay kapattı.(A1 Capital)

Devamı

Sakin hafta

Yeni haftanın gündem maddelerini incelediğimizde geçtiğimiz haftaya kıyasla biraz daha sakin olduğunu görmekteyiz.

Devamı

Piyasadan haberler

ESCOM… Erken aşama teknoloji girişimlerine yatırım yapan bağlı ortaklık Alesta, Startup.watch raporuna göre Türkiye'de Q1-2021 döneminde en fazla sayıda yatırım yapan kurumsal yatırımcı ünvanını elde etmiştir.

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün -0.10% ile 1407 seviyesinde yatay kapattı. Gün içerisinde 20 puanlık band içerisinde hareket etti.

Devamı

Yeni motto

TCMB Para Politikası Kurulu piyasalarda oluşan genel beklentiye paralel olarak politika faizini %19 seviyesinde sabit bıraktı.

Devamı

Piyasadan haberler

AKSA… Şirketin Şirket Esas Sözleşmesinin "Merkez ve Şubeler" başlıklı 4 nolu maddesi ve "Sermaye" başlıklı 6 nolu maddesinin tadili tescil edilmiştir.

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün +2,2% değer kazanarak 1409 seviyesinde kapatti. Gün içerisinde 29 puanlık band içerisinde hareket etti.

Devamı

2 ihtimalliydi 3’e mi çıktı

Tek gündem maddemiz TCMB toplantısı . Bizim ve Piyasanın genel beklentisi %19 olan politika faizinde değişiklik yapılmayacağı yönünde.

Devamı

Piyasadan haberler

ARMDA… Şirket, Siber güvenlik markası McAfee ile distribütörlük anlaşması imzalamıştır.

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün +0.18% değer kazanarak 1378 seviyesinde kapatti.

Devamı

Piyasadan haberler

AYES… Şirketin bugün yapılan Genel Kurul Toplantısı'nda kar dağıtımının Yönetim Kurulunun kar dağıtım önerisine uygun olarak gerçekleştirilmesine ve kar payı ödeme tarihinin 11 Mayıs 2021 olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün -1.24% değer kaybederek 1375 seviyesinde kapatti.

Devamı

Kısıtlamaları beklerken

Haftanın ilk işlem günü yurt içerisinde artan korona virüs önlemlerine yönelik beklentiler fiyatlamalar üzerinde etkiliydi.

Devamı

Piyasadan haberler

ARCLK… Şirketin 23 Mart 2021 tarihinde yapılan 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Kararları İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından 9 Nisan 2021 tarihinde tescil edilmiştir.

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün -1.65% değer kaybederek 1393 seviyesinde kapattı. Gün içerisinde 43 puanlık band içerisinde hareket etti.

Devamı

İçeride TCMB, dışarıda ABD TÜFE

Yeni haftada küresel ve yurtiçi piyasalarda önem derecesi yüksek gelişmeler yaşanacak. Dolayısıyla dalga boyunun yükseleceği bir piyasa bizleri bekliyor olabilir.

Devamı

Piyasadan haberler

TMPOL… 08.04.2021 tarihli Genel Kurul toplantımızda 2020 yılı Karının dağıtılmaması kararı alınmıştır.

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün -0,09% ile 1416 seviyesinde yatay kapattı. Gün içerisinde 15 puanlık band içerisinde hareket etti.

Devamı

Ayrışmamaya çalışıyoruz

ECB Başkanı Christine Lagarde’ın IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları kapsamında düzenlenen 43. Uluslararası Para ve Finans Komitesi Toplantısı'nda yaptığı konuşmanın ana başlıklarına değinecek olursak; Lagarde’ın daha önceki konuşmalarına paralel olarak enflasyonda yükseliş beklentisini paylaştı.

Devamı

Piyasadan haberler

DARDL… Şirketin 29 Mart 2021 tarihinde yapılan 2019 -2020 yılları Olağan Genel Kurul Toplantısı 07 Nisan 2021 tarihinde Çanakkale Ticaret Sicil Müdürlüğü'nde tescil yapılmıştır.

Devamı

Teknik seviyeler

BRENT PETROL 62.00 seviyesinin üzerinde fiyatlamaların oluştuğunu takip etmekteyiz.

Devamı

Yurtdışında rekorlar devam ediyor

Fed toplantı tutanaklarında ;üyelerinin iyileşen ekonomiye rağmen ABD ekonomisinin hedeflerden uzak olduğu görüşünü paylaştıklarını görüyoruz.

Devamı

Piyasadan haberler

GLRYH… Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Murat GÜLER'in Şirket sermayesindeki A Grubu payları sebebiyle sahip olduğu rüçhan haklarının tamamını kullanmış olduğu tarafımıza bildirilmiştir.

Devamı

Teknik seviyeler

BRENT PETROL Üretim artışı yönünde OPEC+ üyelerinin anlaşmaya vardığı haberleri eşliğinde petrol fiyatlarında geri çekilmenin hızlandığını ve 61.00 seviyesine kadar sürdüğünü görsek de gelen alımların etkisi ile yeniden 62.00 seviyesinin üzerinde fiyatlamaların oluştuğunu takip etmekteyiz.

Devamı

Kurumlar vergisi taslağı baskı yaratıyor

TCMB Mart ayına ilişkin enflasyon değerlendirmesinde ; enflasyonda devam eden yükselişte enerji, hizmet ve temel malların etkili olduğunu, temel mal enflasyonunda dayanıklı tüketim malları dışındaki sektörlerdeki gelişmelerle yukarı seyrin korunduğu belirtildi.

Devamı

Piyasadan haberler

KONTR… Şirket tarafından, üretim ve montaj faaliyetlerinde kullanılmak üzere, Orhaniye Mah. serpmeleri n198 Kahramankazan Ankara adresinde 4.000 m2 kapalı alana sahip fabrika binası kiralanmıştır.

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün +0,83% değer kazanarak 1442 seviyesinde kapatti. Gün içerisinde 15 puanlık band içerisinde hareket etti.

Devamı

Merkez pas geçer gibi

Mart enflasyonu rekorlarla geldi. tüketici fiyatlarında yıllık enflasyon 6. ayda da yükselişini sürdürdü ve Mart ayında %1,08’lik artışla yıllık %16,19 seviyesine çıkınca da 2019 Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaşmış olduk .

Devamı

Piyasadan haberler

FROTO… Sermaye Piyasası Kurulu ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanan Esas Sözleşme değişikliği, Genel Kurul tarafından da onaylanmıştır. Esas Sözleşme değişikliği tescil edilmiştir.

Devamı

Teknik seviyeler

BRENT PETROL 64.00 desteğinin üzerinde fiyatlamaların oluştuğunu takip etmekteyiz.

Devamı

Enflasyonu beklerken

Geçtiğimiz hafta yurt içerisinde TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nın sıkı para politikasını destekleyen açıklamaları ile 15 Nisan tarihli PPK toplantısında faiz indirimine gidilmeyeceği algısının güçlenmesi Dolar/TL’de geri çekilmeleri desteklerken bankacılık sektörü öncülüğünde de Bist100 endeksine alımlar geldi.

Devamı

Piyasanın durumu

MAALT… 19 Mart 2021 tarihli Olağan Genel Kurul toplantısında kabul edilen kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik tarihi 31 Mart 2021 tarihinde Antalya Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir.

Devamı

Teknik seviyeler

BRENT PETROL OPEC+ grubunun petrolde üretim kesintisi konusunda anlaştığı ve kademeli artışın Mayıs ayından itibaren başlayacağı haberleri sonrası alımların geldiğini görmekteyiz.

Devamı

Piyasa analizi

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, ekonomist ve analistler ile bir toplantı gerçekleştirerek para politikasının seyrine yönelik önemli ifadeler kullandı.

Devamı

Piyasanın durumu

BFREN… Kar Dağıtım Tablosu ekte yer almaktadır. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/922420

Devamı

Teknik seviyeler

BIST100 Endeksi dün -0,29% değer kaybederek 1391,73 seviyesinde kapatti. (A1 Capital)

Devamı

Piyasa analizi

ABD Başkanı Biden’ın harcama paketine yönelik yapacağı konuşma öncesi ayrıntılar açıklandı. Bu noktada altyapı harcamalarının miktarı 2.25 trilyon dolar olarak belirlendi.

Devamı

Piyasadan haberler

AKBNK… Bankanın 24.03.2021 tarihli Ortaklar Olağan Genel Kurul Toplatısı'nda kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin uzatılmasına ilişkin Ana Sözleşme tadili kabul edilmiş olup, konuya ilişkin tescil süreci tamamlanmıştır.

Devamı

Teknik seviyeler

Brent Petrol 64.00 desteğinin üzerinde fiyatlamaların oluşması pozitif olarak değerlendirilebilir.

Devamı

Piyasa analizi

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TCMB genel kurulunda konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ana başlıkları TCMB’nin para politikası olması nedeniyle oldukça önemliydi.

Devamı

Piyasadan haberler

AKFGY… 2020 yılı hesap dönemine ait finansal tablolarda dağıtılabilir kar oluşmadığından kar dağıtımı yapılmayacağını gösterir Kâr Dağıtım Tablosu açıklaması ektedir. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/921543

Devamı