Logistech–Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı, fuarizmir’de kapılarını açıyor

İZFAŞ tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Logistech–Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı; sektördeki tüm paydaşları fuarizmir’de bir araya getirerek 29 Eylül Perşembe günü kapılarını açıyor.

İZFAŞ tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Logistech–Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı; sektördeki tüm paydaşları fuarizmir’de bir araya getirerek 29 Eylül Perşembe günü kapılarını açıyor. İhracat ve ithalatın itici gücü lojistik sektörü, Logistech ile fuarizmir’de bir araya gelirken dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenlerin katılımlarıyla paneller, seminerler de gerçekleştirilecek. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından ilk kez düzenlenen Logistech–Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı, 29 Eylül-1 Ekim 2022 tarihlerinde fuarizmir’de gerçekleştiriliyor. Logistech’le; İzmir’in Akdeniz çanağında bir ticaret ve lojistik merkezi haline gelmesi, uluslararası bir liman kenti olması, bu sayede deniz ve kara yoluyla ticaret yapan sektörlerin geliştirilmesi ve istihdamın desteklenmesi hedefleniyor. Fuara; çok sayıda kara, deniz, hava ve demir yolu lojistik firmaları, liman işletmecileri, depolama, prefabrik üretim ve soğuk zincir, bilgi teknolojileri ve otomasyon firmaları, e – ticaret servis sağlayıcıları, kamyon, çekici, forklift, vb. taşıma araçları firmaları, yük taşıma ekipmanları firmaları, banka, sigorta ve gümrükleme firmaları, sektör sivil toplum kuruluşları, akaryakıt firmaları ile sektörel yayıncı kuruluşlar katılıyor. 

Fuar boyunca, ayrıca, etkinlikler, seminer ve paneller ile Denizcilik Belgeleri ve Antikaları Sergisi düzenleniyor. Fuarın ilk gününde açılış töreninin ardından öğleden sonra moderatörlüğünü İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk’ün yapacağı “Başkanlar Paneli” gerçekleştirilecek. Panelde, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Ulusoy, TÜRKLİM Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erdemir, DND Yönetim Kurulu Başkanı Şükriye Vardar, DEFMED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent İbik, UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Şener konuşmacı olarak yer alacak. Aynı gün UTİKAD Genel Müdürü Alperen Güler moderatörlüğünde “Transit Taşımacılıkta Kilit Ülke Türkiye’yi Bekleyen Fırsatlar” oturumu da gerçekleştirilecek. 

Hibya Haber Ajansı