Pervin Ersoy ve Rotahane ekibi Rize'de

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi kapsamında Rize’nin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti.

RİZE-05.10.2022-HİBYA- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi kapsamında Rize’nin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti.

Rize Valisi Kemal Çeber ve eşi Neslihan Ayan Çeber Rize Müzesi gezisinde Rotahane ekibiyle bir araya gelerek, Rize’nin yöresel değerlerini, kültürel zenginliğini ve doğal güzelliklerini keyifle yaşayacakları bir program olmasını diledi.

Türkiye’nin tanıtımı ve iç turizmin hareketlendirilmesi amacıyla başlatılan Rotahane Programı kapsamında Rize’ye gelen ekip; çay bahçeleri, turizm merkezleri, yaylalar, şelaleler, tarihi kemer köprüler, konaklar, kaleler, müzeler, Çay Çarşısı, Ziraat Botanik Çay Bahçesi ve yöresel el sanatları atölyelerini gezerek coğrafi işaretli ürünleri ve yöresel mutfağı keşfetti.

Rize programında Ersoy ve Rotahane ekibine,  İl Kültür ve Turizm Müdürü ve Rize Belediye Meclisi Turizm Komisyonu üyeleri de eşlik etti.

Hibya Haber Ajansı