Piyasa gelişmeleri

Bugün ABD tarafında tarımdışı istihdam verisi takip edilecek, Bloomberg beklentisi 255bin olması yönünde.

Bugün ABD tarafında tarımdışı istihdam verisi takip edilecek, Bloomberg beklentisi 255bin olması yönünde. Gün içerisinde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin Ekonomi Zirvesi’nde konuşması bekleniyor. Günün devamında ise Erdoğan ve Putin’in telefon konuşması gerçekleştirmesi bekleniyor, Erdoğan dün yaptığı basın toplantısında gübre ve tahıl konularının da gündeme geleceğini belirtti.

BIST dün günü %2 yükselişle 3553 seviyesinde tamamladı, ulaştırma ve enerji sektörlerinde kar satışları görülürken; Banka, Holding, Madencilik sektörleri en çok yükselenler oldu. Haftanın son işlem gününde küresel piyasalarda risk iştahı düşük, BIST’in ise güne hafif alımlarla başlamasını bekliyoruz, 3575-3600 bölgesi ara direnç konumlu izlenebilir.

İZLENECEKLER

—Eylül’22 Hazine Nakit Dengesi

ŞİRKET HABERLERİ

—TCELL, KKTC’de yapılacak olan 4G/5G ihalesinin Rekabet Kurulu tarafından durdurulduğunu açıkladı.

—ASUZU toplam TL680mn ve 4 yıllık dönemlik süre için ürün çeşitlendirme/modernizasyon kapsamında yatırım teşvik belgesi aldığını açıkladı.

—ORGE geri alım programı kapsamında alınan paylardan 1.4mn adedinin TL14.29 fiyattan özel emirle kurumsal yabancı yatırımcıya satıldığını açıkladı.

—HEKTS’ın ödenmiş sermayesini TL1.29mr bedelli, TL380mn bedelsiz olmak üzere TL860mn’dan TL2.53mr’a yükseltme talebi kurul tarafından onaylandı.

—Takasbank, Viop tarafında düzenlemeye gitti. Buna göre pay vadeli dayanaklarda piyasa bazında pozisyon limiti %100’den %50’ye, sicil bazında pozisyon limiti ise %5’ten %3’e indirildi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı