Potanın yıldızları Türkiye'de buluşuyor

Yıldız basketbol oyuncularının yer aldığı veteran takımları, Türkiye'den başlayarak dünyanın önemli kentlerinde gerçekleşecek bir organizasyonun hazırlığını yapıyor.

MEHMET BAYER - 03.01.2022 - HİBYA - Yıldız basketbol oyuncularının yer aldığı veteran takımları, Türkiye'den başlayarak dünyanın önemli kentlerinde gerçekleşecek bir organizasyonun hazırlığını yapıyor.

Türkiye'de önceki yıllarda Türk Telekom, Pınar Karşıyaka, Büyük Kolej ve Göztepe takımlarında forma giyen, aynı zamanda Türk vatandaşlığını da alan Mirko Milicevic, HİBYA'ya yaptığı açıklamada, daha önce basketbolda dünya çapında yıldız olmuş sporcuların bulunduğu veteran takımların bulunduğu organizasyonun çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Milicevic, organizasyona katılacak oyuncular arasında, Sırbistan, Türkiye, NBA, Brezilya ve Rusya basketbol liglerinde forma giymiş ünlü oyuncuların yanı sıra sürpriz yıldız oyuncuların da dahil edileceğini bildirdi.

Türkiye'nin kendilerinde çok özel bir yeri olduğuna işaret eden Milicevic, ''Bu organizasyonla basketbolun dünya yıldızlarını yeni nesil basketbol severlerle tekrar buluşturmak için güzel ve farklı bir etkinliğe imza atmak istiyoruz. Avrupa ve Asya temsilcimiz başta Türkiye olmak üzere önemli dünya şehirlerinde bir turne organizasyonu planlamakta. Pandemi süreci tarih değişiklilerine yol açsa da organizasyon koordinatörümüz süreci yakından takip ediyor. Zaman konusu netleştir netleşmez, ses getiren bir basketbol organizasyonu olacağına inanıyoruz. Şimdiden görüşmek üzere.'' ifadesini kullandı.

Hibya Haber Ajansı