Rehber Yenen'den 'Etler Şelalesi'

Profesyonel rehber ve seyahat uzmanı Şerif Yenen, sosyal medya hesabından Antalya Etler Şelalesi hakkında bilgiler verdi.

Profesyonel rehber ve seyahat uzmanı olan Şerif Yenen, sosyal medya hesabından Antalya Etler şelalesi hakkında önemli bilgiler paylaştı. 

Antalya'nın Serik İlçesi, Gebiz Beldesi, Etler Köyü'nde yer alan 'Etler Şelalesi' halk dilinde Uçansu Şelalesi olarak da adlandırılıyor.

Antalya'nın en yüksek şelalelerinden biri olduğunu söyleyen Rehber Şerif Yenen, Etler Şelalesi'nin  Antalya merkeze yaklaşık 60 kilometre, Serik’e ise 27 kilometre uzaklıkta olduğunu ve Köprüçay’ın bir kolu olan Koca Dere üstünde yer aldığı söylüyor. Doğa fotoğrafçılarının ve doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin uğrak yerlerinden biri olduğuna dikkat çeken Şerih Yenen, manzaranın harika olduğunu söylemeden edemiyor. 

Seyahat yazarı Şerif Yenen Antalya Etler Şelalesi'nin güzelliğini şu sözlerle betimliyor: 

"Etler Şelalesi’nde her hangi bir tesis yok, tamamen doğal ortam. Şelalenin altında yer alan havuzun çevresinde kamp veya piknik yapanlara veya şelalenin serin sularında yüzenlere rastlanıyor. Manzara harika. Doğa yürüyüşü ve doğa fotoğrafçılığı için ideal bir yer. Şelalenin suyunun en fazla aktığı zaman mayıs ve haziran ayları."

Soyal medya hesabından 'Etler Şelalesi hakkında bilgiler veren Şerif Yenen'in paylaşımı ise şöyle:

https://www.instagram.com/serifyenen/

Fotografm kaynak Nazım Özdemir https://www.instagram.com/n__a__z__i__m/
Hibya Haber Ajansı