Sosyal sorumluluk projesi için işbirliği

Sosyal yardım, sağlık ve eğitim alanlarında ihtiyaç sahipleri ile yardımseverleri bir araya getirmek için 30 yıl önce kurulan Acil İhtiyaç Projesi Vakfı (AIP), Tayvanlı Türk sanatçı Melek Kocasinan’la (Gao Anqi) geliri ihtiyaç sahibi anne ve çocuklarına gidecek olan bir sosyal sorumluluk projesi için işbirliği yaptı.

Türkiye’deki sergileriyle adından çokça bahsettiren ve uluslararası arenada eserleriyle beğeni toplayan Tayvanlı Türk sanatçı Melek Kocasinan; ihtiyaç sahiplerine burs, gıda ve giyecek yardımı, gönüllü ders programı gibi desteklerde bulunan Acil İhtiyaç Projesi Vakfı ile paylaştıkça çoğalan bir projede buluştu. 

Melek Kocasinan’ın 2011 yılında tasarladığı ve ismi ‘Kalbinden Sana’ olan eseri, AIP’nin www.iyilikalisverisi.org web sayfasında satışa sunulacak ve satıştan gelecek gelir, vakfın faaliyetlerinde kullanılacak. Özgün dijital resim formatında, diasec baskı ile hazırlanan ve açık edisyon olan eser, sanatçı imzalı olacak ve özgünlük sertifikası (Certificate of Authenticity) ile birlikte verilecek. 

Kalbinden Sana’nın Hikayesi

Melek Kocasinan (GaoAnqi)"Kalbinden Sana isimli eser,  sezgisel ve meditatif bir düşünce tarzıyla ortaya çıktı. Resimdeki kalbin ortasındaki çekirdek, yaratıcı döngü spiralinden geçerek, gerçekleşen bir hayalimizi temsil ediyor. Çekirdek gücünü ise kalbimizdeki şefkat ve kararlılıktan alıyor. Bu resim, yüreğinde gerçekleştirmek istediği kıymetli arzusu olanlara, o arzusu yolunda yürümeye çalışanlara enerjisiyle eşlik etsin. Cesaret versin... Kalplerinin, benliklerinin en derininden gelen güçlü ve şefkatli sesi duyabilsinler.” dedi.

Hibya Haber Ajansı