"Soyunun! Çünkü, Güneşe Uçanın Kanatları Yanıyor"

Kuruculuğunu ve yürütücülüğünü Duygu Sabancılar’ın yaptığı bağımsız ve kar amacı gütmeyen Mekanblogspot dördüncü yılında Rafet Arslan’nın "15 Günde Dağılacak 1 Evren Kurmak" başlıklı altıncı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor

Farklı zamanları ve bu zamanların anlamlarını kendi kurduğu evren üzerinde ütopya ve distopya arasında görünür kılan Rafet Arslan, bir simyacı gibi çalışarak farklı kaynaklardan topladığı obje ve imajları şiirsel bir imge diliyle bir araya getirerek çok katmanlı bir yapı kuruyor. Üçgenler, daireler, kuşlar ve gözler aracılığıyla dünyanın ve evrenin işleyişini anlamaya çalışarak bu işleyişe müdahale ediyor. Kurduğumuz evrenleri, oluşturduğumuz kuleleri yapmanın ve yıkmanın hazzındaki sergisiyle Arslan 25 Mayıs-15 Haziran 2021 tarihleri arasında izleyiciyle bir araya geliyor.

Aynı zamanda yazar, müzisyen, küratör ve performans sanatçısı olan Rafet Arslan disiplinler arası ilişkiler kurarak kolaj, asamblaj ve karışık teknikte ürettiği resim ve enstalasyonlarından oluşan eserleriyle birlikte, güneşe uçmanın, uçunca yanmanın izinde Balıkesir semalarından canlı yayın ve çevrimiçi gezilerle birlikte uzaya sürprizler yollayarak, zaman, mekân ve evren üzerine geleneksel bakış açımızı sorguluyor.

25 Mayıs 2021 saat: 17.00’da açılışı gerçekleşecek sergiyi Covid-19 önlemleri kapsamında gezebilirsiniz. 25 Mayıs’tan itibaren 14.00 – 18.00 saatleri arasında bizimle iletişime geçerek sergiyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hibya Haber Ajansı