Tansiyon ve nabız takibi artık daha kolay

Ev tipi medikal cihazlarda lider konumda olan OMRON, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için akıllı çözümler geliştiren start-up PingBit ile anlamlı bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında PingBit’in sunduğu akıllı çözümler ve uygulamalar OMRON cihazlarında da entegre olarak çalışabilecek.

Sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve yaşam kalitesini düşürmemek için tansiyon değerlerinin kontrol altına alınması gerekiyor. Tansiyonun yükselmesi ya da düşmesi sağlığın olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Dolayısıyla tansiyonun düzenli ölçümü ve takibi konusu oldukça önemli. 

Hasta yakınları hastalarını gün içerisinde takip edebilir

Tansiyon hastası yakınları açısından hastanın kontrol ve takibinin kritik olduğu da göz önünde bulundurulduğunda, bütün gelişmelerden ve gün içerisindeki aktivitelerden haberinin olması hayati bir önem taşıyor. Bu kapsamda akıllı çözümler sunan sürekli takip ve sağlık asistanı PingBit ile anlamlı bir iş birliğine imza atan OMRON, tansiyon ve nabız takibi konusunda kullanıcılarını düşünmeye devam ediyor. Düzenli yaşam, sağlık ve güvenlik çözümleri sunan PingBit, yakınınızın konumunu acil durumunu ve düşmeleri saptıyor, güvenli alanlar dışına çıktıklarında uyarı vererek tehlikelerden koruyor, ölçüm hatırlatmaları ile tansiyon ve nabız ölçümlerinin düzenli şekilde yapılıp otomatik kaydedilmesini sağlıyor, ilaç hatırlatmaları ile yanlış ve düzensiz ilaç kullanımını önlüyor ve egzersiz, uyku gibi günlük alışkanlıkları takip ederek sağlıklı yaşamı destekliyor. OMRON cihazlarıyla entegre bir biçimde çalışacak bu akıllı çözümler kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırıyor.

Akıllı sağlık teknolojileri 

2012 yılında ODTÜ Teknokent’te kurulan bir Ar-Ge şirketi olan Biyomod, uzaktan hasta takibi, giyilebilir sensörler, teletıp çözümleri sunmak için yazılım, donanım, platform ve hizmet entegre çözümler gerçekleştiriyor. PingBit de bu geliştirilen çözümlerden biri. Yakınlarınız ile birlikte daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilmeniz için destekleyici akıllı çözümler sunan PingBit, günlük hareket analizi, ilaç, egzersiz, ölçüm hatırlatmaları, güvenli alan takibi, düşme ve acil durum tespiti, vital bulgu cihazlarıyla entegrasyon ve acil durum destek servisi gibi hizmetleri kullanıcılarıyla buluşturuyor. PingBit Mate mobil uygulama, PingBit Destek ve Danışma merkezi, karar destek sistemi gibi ürün ve çözümleriyle PingBit, uzaktan, telefon bağımsız, mobil ve sürekli sağlık takibi sağlayan akıllı çözümler sunuyor.

Hibya Haber Ajansı