Türkiye’nin İlk Dijital Sanat Merkezi Sahneport mayıs ayında dopdolu

Türkiye’nin ilk Dijital Sanat Merkezi Sahneport, farklı sanat disiplinlerine ait performansları mayıs ayında da bir çatı altında sunuyor.

 

Türkiyenin ilk Dijital Sanat Merkezi Sahneport, farklı sanat disiplinlerine ait performansları mayıs ayında da bir çatı altında sunuyor.

  •  

Bir sanat merkezinin dijital hali olarak hizmet veren Sahneportta sanatseverler mayıs ayı boyunca; tiyatro oyunları, konserler, çocuk ve aile etkinlikleri, ödüllü ve nitelikli film gösterimleri ve belgeseller, sergiler, webinarlar, ilham veren konuşmalar ve eğitimler, kurumsal etkinlikler gibi farklı alanlarda gerçekleştirilen tüm etkinliklere ulaşabilecek.

 

The Badau Sessaions ve Nardis Jazz Club Konserleri Mayıs’ta Sahneport’ta!

Sahneport mayıs ayı boyunca caz müziğine özel olarak ilgi duyanlar için kulakların pasını silecek caz performansları sunuyor.

Sarp Maden 5 ve Ferit Odman Quintet 1 Mayıs itibariyle Sahneport’ta müzik ziyafeti sunuyor.

Garanti BBVA’nın desteğiyle 2 Mayıs Pazar Günü Saat 20.00’den itibaren Kaan Bıyıkoğlu Quartet, 4 Mayıs Salı Günü Saat 21.30’dan itibaren Cem Tuncer Trio caz severler ile Sahneport’ta buluşuyor.

Baharın Enerjisi Mayıs Boyunca Sahneport’ta yaşanacak!

Pandemiyle birlikte hızla yükselen hibrit model sanat anlayışı ile kurulan Sahneport, mayıs ayında da multi-disipliner sanat dallarını tek bir çatı altında topluyor.

Kibarlık Budalası ve Karanlıkta Komedi gibi yerli oyunların yanı sıra Hollanda’nın köklü tiyatro oyunlarından Eleni en Roos (Eleni ve Gül) ve De Mus (Serçe) Türkçe alt yazı seçeneğiyle Sahneport’ta yer alıyor.

Ayrıca 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’nı da kapsayan ay boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün insani yönüne, insani bir dil ve gözle bakan tiyatro oyunu ‘İlelebet… Bir Atatürk Hikayesi’ sanatseverlere sunuluyor.

 

Yetişkinlere özel etkinliklerle birlikte minik misafirlerini de eğlenceye davet eden Sahneport’ta yine mayıs ayı boyunca çocuklara özel Oyuncak Hikayesi ve Çizmeli Kedi Müzikali sahne alıyor.

Mayıs ayında her renkten, sesten sanat aynı sahnede, ev konforunda!

Müzik ve sahne sanatlarıyla birlikte birbirinden güzel sinema filmleri de Sahnepor’ta yer alıyor. Takashi Miike’nin Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde gösterilen son filmi ve 90. yapıtı İlk Aşk 1 Mayıs’ta, insan-doğa ilişkisi üzerine düşünmek için önümüze yeni bir ufuk açan Honeyland 5 Mayıs’ta, yönetmen koltuğunda Wim Wenders’ın oturduğu, başrollerini Oscar ödüllü Alicia Vikander ve James McAvoy’un paylaştığı romantizm dolu bir macera filmi olan Submergence 8 Mayıs’ta, ünlü oyuncu Ralph Fiennes’ın yönettiği üçüncü filmi efsane balet Rudolf Nureyev’in hayatını anlatan Whitecrow 12 Mayıs’ta, Oscar’lı yönetmen Paolo Sorrentino’nun dev yıldız kadrosuyla çektiği Youth ise 14 Mayıs’ta Sehneport’ta gösterime giriyor.

Filmler gösterimden itibaren 1 ay boyunca VOD olarak sitede yer almaya devam edecek.

Pandemiyle birlikte hızla yükselen hibrit model sanat anlayışıyla kurulan Sahneport’ta Multi-disipliner sanat dalları tek bir platformda sunulurken sanatseverler kullanıcı dostu bir ara yüz ile sitenin dışına çıkmadan tek tıkla istenilen etkinliğe ulaşabiliyor.

Etkinlikleri evinin konforunda izlemek isteyen sanatseverler Sahneport.com adresinden biletlere ve etkinliklere ulaşabilecek.

Kaynak
Hibya Haber Ajansı