Uber Hemşireler Günü'nde beyaz melekleri unutmadı

Uber, bugüne özel pandeminin ön saflarında gece gündüz kahramanca çalışan hemşirelere olağanüstü çabaları için teşekkür etmek adına Uber12Mayıs koduyla ücretsiz bir yolculuk hediye ediyor.

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere güvenli ve rahat bir şekilde gitmenizi sağlayan global teknoloji platformu Uber, gece gündüz demeden çalışan tüm hemşireler ve sağlık çalışanlarına 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’ne özel ücretsiz bir taksi yolculuğu hediye ediyor.

Koronavirüs salgınında kahramanca mücadele eden hemşireler ve sağlık çalışanları 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nde Uber12Mayıs koduyla UberTaksi ile ücretsiz seyahat edebilecekler. 

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, ’’Dünyada yaşanan bu salgın döneminde hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımız ülkemizde olağanüstü bir çaba gösterdiler. Uber olarak hepimizin hayatına dokunan ve kapanma döneminde tüm gücüyle çalışmaya devam eden değerli hemşirelerimiz ile tüm sağlık çalışanlarına 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü vesilesiyle teşekkür etmek istedik.” dedi.

Uber, geçtiğimiz yıl Türkiye’deki COVID-19 salgını ile mücadele sürecine destek olmak amacıyla, İstanbul’da görev yapan sağlık çalışanlarının evlerinden hastaneye gidiş gelişlerinde ticari sarı taksileri ücretsiz kullanabilmelerini sağlayan Uber Medikal Taksi” hizmetini hayata geçirerek 5 bin ücretsiz taksi yolculuğu yapılmasını sağlamıştı. Uber sağlık çalışanlarını desteklemek için Türkiye’de sağlık hizmetlerine yatırım yapmaya tekrar devam ediyor.

Hibya Haber Ajansı